PiS ma poważne problemy. Znana pisarka i dziennikarka, Małgorzata Karolina Piekarska ujawniła na swoim blogu, że Jarosław Kaczyński jest potomkiem Targowiczan. Dokumenty, do których dotarła, nie pozostawiają cienia wątpliwości.Trzech przodków Kaczyńskiego było w Targowicy. W tej sytuacji narracja PiS o potomkach zdrajców straciła całą swoją wiarygodność.

Wbrew intencjom politycznych spin-doktorów, Przemówienie Andrzeja Dudy i późniejsze komentarze polityków PiS, wzywające do rozliczenia ludzi, których przodkowie byli zdrajcami, nie odbiło się zbyt szerokim echem w kraju. Społeczeństwo, zajęte majówką, nie miało ochoty na emocjonowanie się kolejnym sztucznym sporem. Jednak temat podchwyciło kilku dziennikarzy, w tym Małgorzata Karolina Piekarska. Czy partyjni koledzy będą go nazywać potomkiem zdrajców? Dziennikarka opierała się na dokumentach obecnych w internecie i dostępnych każdemu zainteresowanemu genealogią. Nie korzystała z zasobów IPN, a tylko z tego, co w swoim czasie znalazło się w herbarzach Kaspra Niesieckiego i Adama Bonieckiego, a co ujął w wielkiej genealogii Polaków dr Minakowski, który (co można zobaczyć na portalu) resztę danych genealogicznych dotyczących braci Kaczyńskich otrzymał od parającego się genealogią ich krewnego ze strony matki.

I tak za sprawą jednej dziennikarki cała narracja PiS legła właśnie w gruzach. Tak właśnie kończą ludzie którzy swoje działania opierają na kłamstwie i manipulacji. A nas ciekawi: ilu zwolenników PiS ma takie korzenie?

Źródło: piekarska.blog.pl

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

21 komentarzy do "Znana dziennikarka ujawnia: Kaczyński potomkiem Targowiczan"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
general50
Gość

Przecież wiadomo, że Targowica to był związek oligarchów z klerem przeciwko Konstytucji. Na dzień dzisiejszy to wypisz – wymaluj Kaczyński z Rydzykiem. I nawet rodzinne korzenie Kaczyńskiego się zgadzają.

Memiś
Gość

A później stali się Szyszkami.

Roman
Gość

A z szyszek wiadomo – nasiona – i od nowa.

Rysiek67
Gość

Nawet sie zgadza. Z tad ta determinacja JK w imputowaniu innym Targowcy.

Marek
Gość

Owszem to są takie korzenie – no ale tylko od strony ojca!

ganzO
Gość

Mamusia korzonki ma w narodzie wybranym.

tadeusz
Gość

Zgodnie z głoszonymi poglądami PiS “coś złego jest w genach, to chyba gorszy sort i zdrada jest dziedziczona”
Panie Kaczyński, czyżby pan krytykując tych, co nie są prawdziwymi polakami mówił sam o sobie.
Takie geny to prawdziwy wstyd i ta sprowokowana śmierć brata – można miec kompleksy i to widać, słychać i ….

Aniela
Gość

Wreszcie ktoś zaczął myśleć właściwym torem . Czas najwyższy , nie możemy dopuścić żeby ta tragikomedia dalej trwała . Proszę szukać dalej …chcemy wrócić do normalności , wolności , po prostu chcemy żyć w wolnym , nowoczesnym kraju i nie wstydzić się za rządzących …..

Jan
Gość

Nie tylko Kaczyński ale również Wolski to potomek Branickich. A że to zdrajcy nikt nie wątpi.

Jcek
Gość

Nie szarżowałbym wśród mogił, jak to robi obecna “władza”. Już następne pokolenie Branickich – tych od “targowicy” – odznaczyło się wspaniałymi dokonaniami patriotycznymi. Obciążanie współczesnych winami ojców czy dziadów jest niemoralne i niemądre. Żeby ocenić dokonania tego czy innego Kaczyńskiego, wystarczy wziąć pod uwagę to, co robią na naszych oczach.

patryk
Gość

“Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. ” :))
KW 20.5

Memiś
Gość

Oni to mają w genach a tego nie da się usunąć.

olka
Gość

Chciałabym, żeby wszyscy politycy byli bardziej rozsądni. Po co te kłótnie i spory, mam tak tego dosyć.

Maria
Gość

pis zacznie teraz informować że Targowica była postępowym zrywem prawdziwych Polaków 🙂

Dradus
Gość

Ciekawe koneksje rodzinen ma pan towarzysz prezes Jarosław LK.
Targowiczanie

“Dziadek Jadwigi (po mieczu) był rosyjskim pułkownikiem. … Także dziadek ojca po mieczu był oficerem carskiej armii, zasłużonym w wojnie turecko-rosyjskiej. ” – ciekawe, gdyż uka carski zabranial przyjmowania w szeregi oficerskie katolikow. Poz atym hmmm tak wyslugiwac sie zaborcy, ze zostaje sie wysokim oficerem w jego armii?

No i rodzinne powiązania z bracmii Wilchelma i Henryka Świątkowskimi, pułkownikiem KGB i Ministrem Sprawiedliwości PRL za Stalina…

olin
Gość

Pislam stosuje zasadę:ukradł i woła łapać złodzieja.Tylko oni są tak prymitywni ,że wróciło to do nich jak bumerang i udają,że nic się nie stało.

Roman
Gość

Po co szukać daleko może należałoby przyjrzeć się życiorysowi Rajmunda Kaczyńskiego AKowca Jakoś jaruś nic nigdy o nim nie mówi czyżby nie był dumny z tatusia ????

patryk
Gość

Tatuś nigdy nie był dumny z niego 🙂
“Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami” – miał powiedzieć Rajmund Kaczyński.

leszek
Gość

czyli nie dowierzałem, ale nie miałem racji – gen zdrady jednak istnieje…

polka z dziada pradziada!
Gość

A marzyło mu się, “powinowactwo z Bolesławem Chrobrym”! Ale Bolesław Chrobry, Polskę doprowadził do wielkości i potęgi! A “potumek zdrajców i sprzedawczyków” niszczy wszystko co tylko się da i uda!

wit
Gość

wpiszcie sobie w google kim są kaczyńscy cz 1 i cz 2

wpDiscuz