Masło przez ostatnie dwa miesiące podrożało o 70 procent. Sezonowe owoce – prawie o połowę. Mięso wieprzowe – o kilkanaście procent. To najnowsze dane Polskiej Federacji Producentów Żywności. Więcej płacimy również za kawę, herbatę, czy sery. Analitycy rynku paliw również alarmują, że ceny benzyny są najwyższe od początku wakacji.

Doktor Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej w rozmowie z RMF FM skomentował, że “podwyżki cen to efekt miedzy innymi tego, że mamy więcej pieniędzy w portfelach za sprawą programu 500+ dzięki któremu więcej kupujemy. Jest przestrzeń dla przedsiębiorców do podwyższania ceny.”

Ekonomiści uważają, że na razie na horyzoncie nie widać końca podwyżek. Czasy, kiedy ceny były stabilne, dawno już minęły. Trzeba się spodziewać wzrostu cen rocznie rzędu 2-3 procent. “Taki jest cel inflacyjny Polski” – dodaje doktor Artur Bartoszewicz.

Prezes Polskiej Federacji Producentów Żywności Andrzej Gentner w rozmowie z RMF FM prognozuje, że za żywość “będziemy płacić coraz więcej”.

Źródło: RMF FM

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Żywność gwałtownie drożeje. I to ma być dobra zmiana?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
rudyfilip
Gość

Ot dobra zmiana – załamana . A co trybunał nasz inaczej odbiorą 500+ . Wy odbieracie godność Narodowi. Ceny w górę po cichutku , majty w dół i na golasa . Ten co chce zostać emerytowanym zbawcą Narodu . EMERYTEM JEST I CO DALEJ KOLEJNA MIESIĘCZNICA I 5000 POLICJI 20 ŚWIĘTUJĄCYCH.

yhy
Gość

„Taki jest cel inflacyjny Polski” kur..a hahaah

Emilia
Gość

Najbiedniejsi emeryci powymierają ,a dla tych z 500+ podwyżki teraz nie straszne,Na ulicach coraz więcej ciężarnych kobiet łasych na darmowe pieniądze po cichu odbierane innym.

baca
Gość

Inflacja 2-3% a duszone przez rząd banki dają na lokatach już tylko póltora procenta i jeszcze 1/5 z tego zabiera fiskus.

Roch
Gość

Prawda, ekonomia to nauka ścisła, jak się jednym daje to inni muszą za to zapłacić, pracownicy dostaną podwyżki żeby przychodzili pracować, emeryci muszą poczekać rok na swoje 10 PLN podwyżki Emerytury. Więcej nie będzie bo lokomotywy i tramwaje będą tansze . Statystycy PiS już to odpowiednio udokumentuja. Emeryci do piachu, będzie mniejszy koszt dla ZUSu. To jest. Dobra ZMIANA.

wpDiscuz