Kłótnie w rządzie: kiedy wyrzucą Streżyńską

Kolejny konflikt w rządzie. Tym razem minister Anna Streżyńska kontra Antoni Macierewicz i Anna Zalewska. Z ministrem obrony narodowej jest to prawdopodobnie konflikt na tle finansowym, MON ma ochotę przejąć wysokopłatne kontrakty na ochronę cyberprzestrzeni. Z minister Anną Zalewską na tle cyfryzacji szkół. MEN, w ocenie Streżyńskiej, nie radzi sobie z modernizacją edukacji. Czy efektem tych sporów będzie dymisja najlepiej ocenianej minister?

Anna Streżyńska ma jednak asa w rękawie. Uchodzi za osobę, która pozostaje w dobrych relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. Miejsce w rządzie gwarantuje jej też koalicja Jarosława Gowina, bo to jego człowiekiem jest cyfrowa minister. Jednak w Streżyńską uderzają już nie tylko członkowie rządu ale też media rządowe, w tym Wpolityce, uchodzący za ostrze medialnej propagandy PiS. Kiedy możemy spodziewać się dymisji? Nie wiadomo. PiS ma z tym spory problem, bo na tle miernych ministrów innych resortów Streżyńska osiąga niezłe rezultaty.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


fot. Kancelaria Premiera