Macierewicz wszędzie wietrzy spisek

Jeden z najbardziej nieudolnych ministrów rządu, będący jednocześnie głównym ideologiem PiS, Antoni Macierewicz, jest pod nieustannym pręgierzem krytyki. Coraz gorszy stan bezpieczeństwa Polski i brak postępów w przetargach na zakup ważnych systemów broni a także wpadka z Bartłomiejem Misiewiczem powodują, że MON chwyta się wszelkich środków, by polepszyć wizerunek ministra. Tym razem do walki o wizerunek użyto Janusza Śniadka.

W wywiadzie dla prorządowej telewizji TVP Info oświadczył on, że za krytyką Antoniego Macierewicza stoją osoby związane ze środowiskami – jak to określił – postkomunistycznymi. To ulubiona retoryka PiS, który stara się znaleźć winnego swoich porażek. Tym wyimaginowanym wrogiem są teraz ludzie, którzy nie zostali zlustrowani. Spiskowa teoria dziejów. Warto w tym miejsce przypomnieć, że PiS od momentu objęcia rządów nie zrobił nic, by przeprowadzić jakąkolwiek lustrację a cała sprawa wydaje się służyć motywowaniu elektoratu-betonu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.