Piotr Guział będzie kandydował na prezydenta Warszawy

Podajemy tą informację jako pierwsi. W rozmowie z Wieści24.pl Piotr Guział potwierdził, że będzie kandydował na prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych w 2018 roku. Guział chce wystartować z niezależnego komitetu. Według sondażu, który przeprowadziliśmy pod koniec kwietnia, ma szansę na skuteczną walkę z kandydatem PiS.

Ankieta, którą przeprowadziliśmy metodą telefoniczną na próbie 500 mieszkańców Warszawy wskazuje, że Piotr Guział mógłby wygrać, gdyby jego kontrkandydatem była osoba z Prawa i Sprawiedliwości. W naszym badaniu 59% ankietowanych wskazało Guziała jako osobę, którą by wybrali, gdyby z PiS kandydował Jacek Sasin. To bardzo złe wiadomości dla PiS, które musi teraz szukać bardziej odpowiedniego przeciwnika.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Piotr Guział dał się poznać jako skuteczny przeciwnik Hanny Gronkiewicz-Waltz. O mało nie doprowadził do jej odwołania w referendum. Wtedy czołowi politycy PO wystąpili przeciwko idei referendum, co doprowadziło w konsekwencji do znacznego spadku popularności tej partii i przegranych wyborów w 2015 roku.