Poseł Kukiza: PiS nie ma wyjścia, musi ogłosić referendum

Minister Anna Zalewska i PiS mają kolejne powody do zmartwień. Tym razem atak przychodzi ze strony raczej sprzyjającej rządowi partii Kukiza. Józef Brynkus z tej partii twierdzi, że PiS musi uznać fakt, iż zebrano wymaganą liczbę podpisów (w rzeczywistości ZNP zebrało prawie milion podpisów, a więc znacznie więcej niż wymaga ustawa) i trzeba zorganizować referendum. Dodając do tego przedwyborcze obietnice PiS okazuje się, że ugrupowanie rządzące nie ma za bardzo wyjścia i referendum musi się odbyć

“Nasze stanowisko jest proste, jednoznaczne. Jesteśmy zwolennikami referendum” – stwierdził poseł Brynkus w wywiadzie dla prorządowej Telewizji Republika. Ugrupowanie Kukiza przeżywa ostatnio problemy związane z ostrym konfliktem Pawła Kukiza z resztą posłów i szuka wyjścia z tej sytuacji. Dotychczasowa taktyka by popierać w większości spraw rząd PiS nie przyniosła rezultatów i Kukiz spada regularnie w sondażach. Poparcie referendum przeciwko likwidacji gimnazjów ma być pomysłem  na odwrócenie tego trenu.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.