Unijny komisarz krytycznie o polskim rządzie: nie mają planu na rolnictwo

Jak informuje rozgłośnia RMF, ​polskie władze chcą pieniędzy z Brukseli, a nie potrafią powiedzieć ani zaplanować w jaki sposób chcą je wydać. Tą bardzo ostrą ocenę działań rządu PiS wygłosił Phil Hogan. Komisarz zarzuca Krzysztofowi Jurgielowi, ministrowi rolnictwa, brak jakiegokolwiek sensownego planu zwalczania afrykańskiego pomoru świm. W tej sprawie wielokrotnie interweniowali już politycy PSL. Jednak Jurgiel pozostaje głuchy na te informacje.

Komisarz Hogan poinformował media, że w ciągu ostatniego półrocza odbyło się 6 bezowocnych spotkań z przedstawicielami resortu rolnictwa. Sytuacja jest tym bardziej kompromitująca dla polskiego rządu, że pieniądze w rezerwie unijnej są dostępne i mogłyby w krótkim czasie trafić do polskich rolników. Tymczasem przez zaniechania PiS, możemy również utracić inne dopłaty, które mogłyby trafić na wieś. Brak współpracy Ministerstwa Rolnictwa z Komisją Europejską oznacza bowiem między innymi brak wpływu na udział w programach rozwoju wsi i rolnictwa. Samo ministerstwo w komunikacie na stronie minrol.gov.pl zaprzecza informacjom z Brukseli i twierdzi, że program przedstawiło. Nie chciało jednak ujawnić szczegółów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.