24 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieCentralny Port Lotniczy to kosztowna gigantomania Szydło uważają eksperci

Centralny Port Lotniczy to kosztowna gigantomania Szydło uważają eksperci

Budowa Centralnego Portu Lotniczego jest niepotrzebna i nieuzasadniona – przekonują eksperci rynku lotniczego. Beata Szydło trwa jednak w swoim uporze i przedstawia pomysł lotniska jako receptę na cud gospodarczy w Polsce. Jednak osoby, które pracują w branży nie pozostawiają suchej nitki na tego typu koncepcjach. To pomysł rodem wprost z komunizmu, kosztowna gigantomania na skalę Huty Lenina – mówią.

Mimo krytyki, rząd nie ustaje w wysiłkach, by realizować nonsensowny pomysł. „Centralny Port Lotniczy będzie realizowany. Jadę do Chin w maju i tam będą również rozmowy gospodarcze. Będziemy podpisywać umowy. Jest powołany pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Lotniska” – powiedziała Beata Szydło w TVP Info, wywołując salwy śmiechu w branży logistycznej i lotniczej. W jednym z komentarzy w serwisie Onet możemy przeczytać bardzo trafny komentarz do całej sytuacji:

Reklamy

 Przekop przez Mierzeję dla jachtów bogaczy, stocznie w Radomiu i lotnisko otoczone wianuszkiem zbędnych lotnisk typu Radom. To mi trąci słynnym tekstem: …Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo..”. 
A jeśli nie wiemy o co chodzi, to chodzi zapewne o pieniądze dla słynnego układu PiS.

Musisz o tym wiedzieć!