Petru rezygnuje a posłowie szukają swojego miejsca

Sensacją ostatnich godzin jest dymisja Ryszarda Petru ze stanowiska szefa sejmowego klubu Nowoczesnej. W ocenie ekspertów i komentatorów sceny politycznej jest próba odwrócenia niekorzystnych trendów a jednocześnie zachowanie kontroli nad rozpadającym się ugrupowaniem. Według naszych informacji posłowie Nowoczesnej zaczęli już rozmowy z innymi partiami na temat możliwości przejścia.

Nowoczesna od kilku miesięcy znajduje się na równi pochyłej. Wpadka Ryszarda Petru w czasie kryzysu Sejmowego do reszty zniweczyła zaufanie wyborców. Osoby, które do tej pory wierzyły w ugrupowanie, skierowały swoje zainteresowania w stronię Platformy Obywatelskiej i częściowo w stronę PSL. Ryszard Petru próbuje więc ratować wizerunek Nowoczesnej i składa rezygnację ze stanowiska szefa klubu. Czy to wystarczy, by odwrócić niekorzystny trend? Pokaże to najbliższa przyszłość.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.