PSL: Zniesienie sankcji wobec Rosji leży w interesie Polaków

Więcej pieniędzy dla polskich rolników i sadowników, więcej miejsc pracy w sektorze przetwórstwa i upraw oraz hodowli zwierząt. To główne argumenty PSL za zniesieniem lub złagodzeniem sankcji wobec Rosji. Mówił o tym prezs PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Przekonuje, że trzeba o tym rozmawiać, bo sprawa leży w żywotnym interesie Polaków.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Nie możemy ignorować istnienia ogromnego rynku wschodniego. Dla rodzin utrzymujących się z rolnictwa i sadownictwa jest to szansa na godne życie. Dla polskiego państwa eksport naszej zdrowej żywności to dodatkowe wpływy z podatków. Powinniśmy dokonać poważnego bilansu naszej polityki wobec Rosji i zastanowić się nad zyskami i stratami. Przypomnę tylko, że Niemcy, mimo sankcji dla Rosji, prowadzą z tym krajem ogromną wymianę gospodarczą. Potrzeby mieszkańców są ważniejsze niż geopolityka. W imię czego sztucznie ograniczamy nasz eksport? W imię czyich interesów? Bo na pewno nie Polaków.” – przekonywał Kosiniak-Kamysz.