Generał Polko bardzo krytycznie o Macierewiczu

Generał Roman Polko w rozmowie z Wprost bardzo krytycznie ocenił decyzjie szefa MON Antoniego Macierewicza. – Dokonał takich czystek w armii, że nie mamy kogo kierować do struktur międzynarodowych – argumentował. Stanął również po stronie minister Anny Streżyńskiej, podkreślając, że pewne elementy obrony narodowej leżą również w kompetencji ministra cyfryzacji.

To nie pierwszy raz, gdy na Antoniego Macierewicza spada krytyka ze strony wojska i ekspertów związanych z obronnością. W ocenie wielu osób Macierewicz w istotny sposób osłabił zdolność Polski do reagowania w sytuacji zagrożenia, między innymi przez nieodpowiedzialne unieważnianie przetargów, w tym na śmigłowce. Krytykowano go również za przepłacanie przy zakupie samolotów rządowych. Przytaczano przy tym argument, że Polska zapłaciła za te samoloty blisko dwukrotnie więcej niż inne kraje, kupujące podobnie wyposażone modele.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.