21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSzydło nieskuteczna na szczycie w sprawie Brexitu.

Szydło nieskuteczna na szczycie w sprawie Brexitu.

Nie udało się załatwić żadnych spraw dla Polaków. Tak najkrócej można ocenić kolejny unijny szczyt w Brukseli. Nic więc dziwnego, że premier, Beata Szydło, ogranicza się do wygłaszania nic nie wnoszących oświadczeń. Tymczasem kluczowe dla Polaków sprawy jak zasady pozostania na Wyspach, kwestia łączenia rodzin czy edukacja dzieci w Wielkiej Brytanii pozostały bez rozstrzygnięć.

Za to premier Beata Szydło znowu dała popis swojemu talentowi do wygłaszania pustych oświadczeń. Konia z rzędem temu, kto znajdzie w tych słowach choćby jedną konkretną informację ważną dla Polaków.  „Atmosfera dzisiaj była, nawet określiłabym to w ten sposób, że była to atmosfera świąteczna […] Ja na poprzednim szczycie bardzo wyraźnie również o tym mówiłam – o tych zasadach i o tych wartościach, które kiedyś zachęciły Europejczyków do tego, aby stworzyć wspólny projekt wspólnej Europy, po to żeby razem rozwiązywać poważne problemy i być razem w tym, solidarnie” – mówiła Szydło po spotkaniu w Brukseli.

Reklamy

W naszej ocenie pani premier w swojej nieświadomości dobrze się bawiła, nie rozumiejąc najwyraźniej jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za Brexit.

Musisz o tym wiedzieć!