Walka wewnątrz PiS: Karnowscy kontra Sakiewicz

Niesnaski rozsadzają rząd i partię od środka. Słabnący Kaczyński jest już w stanie zapewnić pełnej kontroli nad swoimi ludźmi, dlatego walka o wpływy w obozie PiS trwa w najlepsze, także w sferze medialnej. Portal wPolityce.pl, uchodzący za ostrze medialnej propagandy rządu uderza w Gazetę Polską i Tomasza Sakiewicza. Czy to powtórka z lat 2006-2007 i będziemy świadkiem spektakularnego upadku?

W wywiadzie, którego udzielił prominentny, chociaż zasłaniający się anonimowością, polityk PiS serwisowi wPolityce.pl, możemy między innymi przeczytać kilka bardzo znamiennych zdań: “Grupa Sakiewicza zamierza skłócić wszystkich ze wszystkimi. To on [Sakiewicz] realnie rozdaje medialny rozgłos, wsparcie Klubów, a nawet pracę i pieniądze, jak pokazał w sprawie Misiewicza […] Tuż przed wyborami uderzą.”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To nie jest zwykła walka o władzę. To moment, w którym podzielony PiS zaczyna tracić władzę, bo na jaw wychodzą szczegóły wewnętrznych rozgrywek. Tak samo zaczął się upadek rządu PiS kilka lat temu.