Minister Rafalska szykuje horror w żłobkach

Tego się nikt nie spodziewał. Nowy pomysł minister Rafalskiej może pogrążyć polskie żłobki w chaosie na wiele lat. Chodzi o zwiększenie ilości dzieci, jakimi będzie zajmować się jedna opiekunka. Już dzisiaj jest to ósemka niesfornych maluchów, a po wejściu w życie nowych przepisów będzie ich 10 lub więcej. Skąd ten pomysł? Chodzi o oszczędności, jakie wynikać będą z faktu zagęszczenia dzieci. Jednak eksperci biją na alarm. Tak duża liczba dzieci oznaczać będzie znacząco pogorszoną opiekę i zwiększone zagrożenie dla dzieci.

Chyba każdy, kto ma dzieci, pamięta czas, w którym maluchy wymagają znacznie większej uwagi. Już się sprawnie poruszają, są ciekawskie świata i trzeba uważnie obserwować co robią. Dlatego rodzice i pracownicy żłobków biją na alarm. Już dzisiaj opieka nad dziećmi jest dla nich dużym obciążeniem i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Zwiększenie liczby dzieci może doprowadzić do tragedii. Szykuje się prawdziwy horror. Rafalska czerpie najwyraźniej inspiracje od innych nieodpowiedzialnych ministrów, takich jak Anna Zalewska.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.