21 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieAndrzej Duda dzieli Polaków na lepszych i gorszych na tle historii

Andrzej Duda dzieli Polaków na lepszych i gorszych na tle historii

Głębokie podziały w Polsce, które nadeszły wraz z objęciem władzy przez PiS, będą prawdopodobnie jeszcze głębsze a zamiast budować wspólną przyszłość ugrupowanie rządzące będzie gloryfikować II Rzeczpospolitą. Takie wnioski można wyciągnąć po zapoznaniu się z wywiadem, którego prezydent Andrzej Duda udzielił TVP Historia.

Zdaniem prezydenta trzeba więcej mówić o sukcesach i budowniczych II Rzeczypospolitej. Według Andrzeja Dudy dokonania tamtego okresu są na tyle istotne, że trzeba do nich dzisiaj wracać, negując wszystko to, co zdarzyło się w Polsce po 1945 roku. Negując również ludzi: „Bardzo wiele wpływowych miejsc we współczesnej Polsce zajmują osoby, których rodzice czy dziadkowie walczyli z Żołnierzami Wyklętymi. Trudno się dziwić, że nie są zainteresowane tym, żeby byli nazywani bohaterami” – powiedział prezydent w wywiadzie. Zemsta, zemsta na wroga, z Bogiem a choćby i mimo Boga – chciałoby się powiedzieć.

Reklamy

Zapewne z tego powodu w szkołach likwiduje się lekcje informatyki i zajęcia fizyczne, tak ważne dla rozwoju młodzieży, a zwiększa się ilość godzin dla historii i religii, co pogorszy szanse na dobrą edukacji i rozwój dla tysięcy dzieci z małych miast i wsi na wiele lat.

Musisz o tym wiedzieć!