[Counter-Box id="1"]

Głębokie podziały w Polsce, które nadeszły wraz z objęciem władzy przez PiS, będą prawdopodobnie jeszcze głębsze a zamiast budować wspólną przyszłość ugrupowanie rządzące będzie gloryfikować II Rzeczpospolitą. Takie wnioski można wyciągnąć po zapoznaniu się z wywiadem, którego prezydent Andrzej Duda udzielił TVP Historia.

Zdaniem prezydenta trzeba więcej mówić o sukcesach i budowniczych II Rzeczypospolitej. Według Andrzeja Dudy dokonania tamtego okresu są na tyle istotne, że trzeba do nich dzisiaj wracać, negując wszystko to, co zdarzyło się w Polsce po 1945 roku. Negując również ludzi: “Bardzo wiele wpływowych miejsc we współczesnej Polsce zajmują osoby, których rodzice czy dziadkowie walczyli z Żołnierzami Wyklętymi. Trudno się dziwić, że nie są zainteresowane tym, żeby byli nazywani bohaterami” – powiedział prezydent w wywiadzie. Zemsta, zemsta na wroga, z Bogiem a choćby i mimo Boga – chciałoby się powiedzieć.

Reklamy

Zapewne z tego powodu w szkołach likwiduje się lekcje informatyki i zajęcia fizyczne, tak ważne dla rozwoju młodzieży, a zwiększa się ilość godzin dla historii i religii, co pogorszy szanse na dobrą edukacji i rozwój dla tysięcy dzieci z małych miast i wsi na wiele lat.

Poprzedni artykułEnerga sponsoruje imprezy Gazety Polskiej a PiS ucieka przed dziennikarzami
Następny artykułMSZ potwierdza gorzką prawdę: nastąpiło ochłodzenie stosunków z Europą