23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieChaos w ARiMR - rolnicy mogą nie dostać dopłat

Chaos w ARiMR – rolnicy mogą nie dostać dopłat

Dyletanci na stanowiskach kierowniczych czy może po prostu brak wiedzy? Niezależnie od przyczyny, rolnicy mogą mieć wkrótce poważny problem z otrzymaniem dopłat. Wszystko przez chaos w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jak donosi WP.pl, od kilku miesięcy nie może ruszyć specjalny system informatyczny, który ma być podstawą wypłacania dopłat dla rolników. Portal twierdzi, że doszło nawet do tego, iż przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i ARiMR nagrywają swoje spotkania, przerzucając się odpowiedzialnością!

Na stronach ARiMR pojawił się nawet kuriozalny komunikat, w którym możemy przeczytać takie oto stwierdzenia jak: „ARiMR jest zainteresowana prawidłowym działaniem systemu informatycznego, pozwalającym sprawnie wypłacać polskim rolnikom należne im dopłaty”. Nie ma za to słowa o tym, czy system rzeczywiście zadziała. Agencja nie ma nawet pełnoprawnego prezesa, bo poprzedni, oskarżany m.in. o korpucję Daniel Obajtek, poszedł na prezesa do innej państwowej firmy.

Reklamy

Tymczasem za rządów PSL w ARiMR, wszystkie dopłaty były realizowane sprawnie i zwykle w najkrótszym możliwym terminie. Kogo więc wina będzie tym razem?

 

Musisz o tym wiedzieć!