Kuriozalny pomysł posła Kukiza

Czy partia Kukiza cierpi na brak pomysłów, którymi mogłaby zaistnieć w przestrzeni publicznej? Dzisiejsza wypowiedź posła tego ugrupowania wydaje się być kuriozum na skalę światową. Odnosząc się do pomysłów Andrzeja Dudy, ujawnił, że chciałby móc … odwoływać posłów i senatorów.

Marzy mi się […], aby ordynacja była zmieniona tak, żeby można było odwoływać posłów i senatorów – [owiedział w programie TVP Info poseł Piotr Apel z partii Kukiz’15. Wypowiedź najwyraźniej spodobała się przedstawicielom PiS, których Kukiz regularnie wspiera w Sejmowych głosowaniach. Wizja odwoływania niepokornych posłów opozycji i zastępowania ich rządowymi marionetkami jest bardzo kusząca dla Jarosława Kaczyńskiego i jego zwolenników. W końcu nie raz udowodnił on, że nie lubi słuchać społeczeństwa ani jego przedstawicieli.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Warto w tym miejscu przypomnieć, że posłowie partii Kukiz w większości głosowań w Sejmie popierają PiS. W ocenie komentatorów sceny politycznej stali się przystawką Jarosława Kaczyńskiego jak niegdyś LPR i Samoobrona. Cicha koalicja?