Chaos w obozie władzy? Marek Magierowski, rzecznik prasowy prezydenta Dudy, rezygnuje ze swojej funkcji i odchodzi z Kancelarii Prezydenta. Jak spekulują komentatorzy, prawdziwym powodem rezygnacji ma być słaba pozycja prezydenta  i negowanie jego aktywności przez prominentnych działaczy PiS. Oficjalnym powodem rezygnacji są sprawy osobiste.

To nie pierwsza tego typu sytuacja w partii rządzącej. Niedawno informowaliśmy o konflikcie pomiędzy wicepremierem Mateuszem Morawieckim a ministrem Zbigniewiem Ziobro, w wyniku którego Morawiecki został pozbawiony wpływu na PZU. Inny głośny spór ostatnich dni to walka między ministrem Antonim Macierewiczem a minister Anną Streżyńską.

Reklamy

Zwiększająca się ilość konfliktów skłania część komentatorów do wniosku, że zbliża się poważna rekonstrukcja w rządzie a sama partia PiS przechodzi poważny kryzys wewnętrzny.

Z ostatniej chwili: Kancelaria Prezydenta poinformowała, że nowym rzecznikiem został Krzysztof Łapiński, poseł PiS, były radny Warszawy. Dostał się do Sejmu otrzymując 8 tysięcy głosów z okręgu pilskiego. Jednocześnie w sieci zaczęły się pojawiać informacje, mające dyskredytować Magierowskiego, których źródłem jest jeden z pracowników Kancelarii Prezydenta.

Poprzedni artykułJuż jutro Biało-Czerwony Marsz Wolności przeciwko niszczeniu Polski
Następny artykułMarsz Wolności wywołuje panikę w szeregach PiS?