Nawet 100.000 osób może wziąć udział w dzisiejszym Marszu Wolności, który organizują środowiska samorządowe i nauczycielskie przy wsparciu zjednoczonej opozycji. Do Warszawy od rana zjeżdżają autokary z całego kraju. Zainteresowanie wzięciem udziału w demonstracji przekroczyło najśmielsze oczekiwania. Również mieszkańcy stolicy deklarują wzięcie udziału w tym wydarzeniu. To wyraz sprzeciwu, wobec antyobywatelskiej i antyspołecznej polityce rządu PiS – mówią zgodnie komentatorzy.

Tymczasem coraz większą panikę widać w szeregach PiS. Na nic zdała się zmasowana akcja propagandowa, prowadzona przy użyciu telewizji publicznej oraz prorządowych mediów. – “Nadmierne eksponowanie marszu i próby jego ośmieszania w mediach pokroju propagandowego serwisu wPolityce.pl mogą być odbierane jako sztuczne i wywoływać efekt odwrotny od zamierzonego” – czytamy w jednym z komentarzy. “Strach zagląda w oczy działaczy PiS” – dodaje komentujący.

Prezes PiS ma wyjechać z Warszawy na czas marszu. Będzie w oddalonym o kilkaset kilometrów Szczecinie.

Reklamy

 

 

Poprzedni artykułKłótnia między prezydentem a premierem powodem rezygnacji rzecznika?
Następny artykułGigantyczna afera w MON: Berczyński, Nowaczyk i Misiewicz mieli dostęp do tajnych dokumentów przetargowych