Chcą odebrać wolność mieszkańcom – mówi Adam Jarubas z PSL

Na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach marszałek woj. świętokrzyskiego Adam Jarubas (PSL) powiedział, że samorząd wymaga zmian, ale nie fundamentalnych, a takie – jego zdaniem – proponują rządzący. “Są pokusy, żeby więcej kompetencji samorządu przenieść do rządu” – wskazał. Jarubas dodawał, przez zmiany, które proponują rządzący, samorząd stanie się “pewnego rodzaju wydmuszką”.

Tymczasem rząd próbuje odbierać kompetencje samorządom i przenosić je do Warszawy. Eksperci nie zostawiają na tych pomysłach suchej nitki i mówią o totalitarnych zapędach rządu Pomysły Kaczyńskiego, wychowanego w latach głębokiej komuny, nawiązują bezpośrednio do tamtych totalitarnych rozwiązań, gdzie o wszystkim decydowali bezduszni urzędnicy. Tymczasem samorząd gwarantuje, że sprawy lokalne pozostają w rękach mieszkańców.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.