23 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieInternauci oburzeni propagandą TVP

Internauci oburzeni propagandą TVP

Telewizja Polska ma coraz większe powody do zmartwień. Nie dość, że pracownicy tej stacji nie oglądają jej własnych programów, to nachalna propaganda i etykietyzowanie przeciwników politycznych PiS powoduje, że TVP znajduje się nieustannie pod pręgierzem uzasadnionej krytyki. Jak donosi Wprost, zamiast „minister obrony w gabinecie cieni”, „cień ministra obrony narodowej” – tak „Wiadomości” TVP przedstawiły Tomasza Siemoniaka z Platformy Obywatelskiej.

W naszej ocenie nie jest to żaden błąd ani przejęzyczenie, ale typowe etykietyzowanie, czyli między innymi przypinanie łatek czy próba ośmieszania przeciwników politycznych. Sytuacja jest tym bardziej groźna, że mówimy o mediach publicznych. Co prawda TVP nigdy nie była apolityczna, ale też nigdy wcześniej osoby zarządzające w telewizji nie posuwał się do tak prostackich i prymitywnych sztuczek, jak wykorzystywanie podpisów do walki politycznej.

Reklamy

Sprawa oburzyła internautów, którzy dali wyraz swojemu niezadowoleniu w sieci. Na Twitterze zaroiło się od kąśliwych komentarzy.

Musisz o tym wiedzieć!