Naruszono Konstytucję: Z portalu orzeczeń TK zostały usunięte trzy wyroki!

Skandal w Trybunale Konstytucyjnym! Z Internetowego Portalu Orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego zostały usunięte trzy wyroki Trybunału. Mowa o wyrokach, które nie zostały ogłoszone dotąd w Dzienniku Ustaw, co rażąco narusza art. 190 ust. 2 Konstytucji RP. O tej bulwersującej sprawie poinformował wiceprezes Trybunału, Stanisław Biernat.

Według ekspertów, Trybunał Konstytucyjny stał się w tej chwili praktycznie partyjną przybudówką PiS, co nie tylko narusza podstawy państwa prawa, ale oznacza de facto demontaż konstytucyjnego organu kontroli władzy. Czy możemy już mówić o partyjnym zamachu stanu?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Za usunięcie aktów odpowiedzialny jest prawdopodobnie sędzia Muszyński, którego media oskarżają m.in. o związki agenturalne. Sprawę będziemy na bieżąco monitorować.