Jak dowiadujemy się ze źródeł zbliżonych do Ministerstwa Sprawiedliwości, prokuratorzy mają zamiar przesłuchać Wacława Berczyńskiego. Sprawa dotyczy przetargu na śmigłowce bojowe dla polskiego wojska. Przypomnijmy, że publicznie chwalił się, że to on „załatwił Caracle”. Ta bulwersująca sprawa ma ogromny wpływ na zdolności obronne Polski, bo MON do dzisiaj nie jest w stanie podjąć tematu śmigłowców. Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomili posłowe Platformy Obywatelskiej, którzy prowadzili kontrolę w resorcie Antoniego Macierewicza.

W naszej ocenie ta sprawa jest ogromnym problemem dla PiS. Postać Wacława Berczyńskiego, eksperta tak zwanej komisji smoleńskiej, jest bowiem bardzo tajemniczna. Miał on między innymi towarzyszyć Antoniemu Macierewiczowi w jego zagranicznych wizytach i doradzać w sprawie zakupu sprzętu wojskowego, mimo, że nie miał odpowiednich poświadczeń. Berczyński pracował również w koncernie Boeing. A media zwracały uwagę na dziwne zakupy nieruchomości, które dokonywał w USA. Rodzi to podejrzenia o konflikt interesów a być może nawet możliwość popełnienia przestępstwa.

Reklamy

Dlatego przesłuchania Berczyńskiego w prokuraturze są takim kłopotem dla PiS. O ile w ogóle do nich dojdzie, bo ekspert wyjechał poza granicę Polski i ślad po nim zaginął.

Poprzedni artykułNaruszono Konstytucję: Z portalu orzeczeń TK zostały usunięte trzy wyroki!
Następny artykułInternauci oburzeni propagandą TVP