Syn ministra Tchórzewskiego prezesem spółki energetycznej – nadal

PiS szedł do władzy z hasłami walki z nadużyciami i nepotyzmem. Tymczasem wygląda na to, że wyborcy tego ugrupowania mogą poczuć się bardzo ale to bardzo rozczarowani. Przykładem kłopotliwych dla PiS działań jest syn ministra Tchórzewskiego, który mimo braku doświadczenia objął rok temu stanowisko prezesa w spółce energetycznej. Przypadek czy jednak nepotyzm?

Jakie kwalifikacje ma Karol Tchórzewski? Prezes Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach pracował między innymi jako starszy specjalista w wydziale usług internetowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska w Warszawie czy prezes Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Jego związki z energetyką są raczej rodzinne, chociaż w zarządzanej aktualnie przez siebie spółce zajmował się logistyką na niskim stanowisku.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W naszej ocenie takie nominację słusznie budzą społeczne oburzenie. Nie może być bowiem tak, że o nominacji na stanowisko decyduje partyjna nominacja i rodzinne układy. Mimo krytycznych uwag, Karol Tchórzewski nadal pełni swoją funkcję.