20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaKukizKompromitacja Kukiza! Jego poseł nie ma prawa jazdy a mimo to bierze...

Kompromitacja Kukiza! Jego poseł nie ma prawa jazdy a mimo to bierze dopłaty na paliwo

Bezczelność i buta niektórych ludzi nie znają granic. Młody poseł Adam Andruszkiewicz z partii Kukiza nie ma samochodu ani nawet prawa jazdy. Nie przeszkadzało mu to jednak wziąć ponad 40 tysięcy złotych z kasy Kancelarii Sejmu z tytułu ryczałtu za paliwo. Rzekomo ma to pokryć koszty przejazdów z Białegostoku do Warszawy i z powrotem. Jednak według jego kolegów, poseł dojeżdża do pracy pociągiem.

To kolejny gwóźdź do trumny partii Kukiza. Po ujawnieniu informacji o tym, że posłowie Kukiza wspierają w głosowaniach PiS i stanowią cichą koalicję dla Jarosława Kaczyńskiego, wpadka Andruszkiewicza jest dla ugrupowania druzgocąca. Obnaża bowiem zakłamanie, fałsz i obłudę posłów, którzy mieli w ustach pełno antysystemowych frazesów.

Reklamy

Sprawę ujawnił jako pierwszy Super Express. W obronę Andruszkiewicza zaangażowała się między innymi prorządowa Telewizja Republika oraz prorządowy portal Niezależna.pl. Poseł tłumaczy się, że pieniądze pobiera dla pracowników jego biura, który wożą go swoimi samochodami.

Musisz o tym wiedzieć!