PiS i Andrzej Duda narazili się milionom rodzin i emerytów, którzy na codzień szukają tańszych leków. W ocenie ekspertów podpisana właśnie ustawa o aptekach spowoduje masowy upadek części aptek i zwiększenie monopolu aptek sieciowych a co za tym idzie podwyżki cen. – Nie ma bardziej lobbistycznej ustawy, niż ta o aptekach. PiS i Andrzej Duda stanęli po stronie kasty, przeciw pacjentom – napisał na Twitterze Marek Migalski.

Nawet wicepremier Jarosław Gowin z oburzeniem wypowiada się o ustawie … swojego własnego rządu. – Ta ustawa jest ustawą szkodliwą. Może się skończyć podniesieniem cen leków. Nawet gdyby nie było takich konsekwencji, to tego typu ustaw nie należy wprowadzać – mówił Gowin w jednym z programów Onetu.

Reklamy

W naszej ocenie PiS popełnia właśnie polityczne samobójstwo. Politykom tego ugrupowania będzie bardzo trudno wytłumaczyć się z decyzji, która powoduje wzrost cen leków. A przecież jedną z większych grup społecznych, która głosowała na PiS, byli emeryci. Często są to osoby, które mają do podjęcia bardzo trudne decyzje o zakupie leków i szukają każdego sposobu na obniżenie ich kosztów. Czemu PiS tak bardzo nienawidzi emerytów można by zapytać.

Poprzedni artykułRząd szuka pieniędzy w kieszeniach kierowców
Następny artykułSkandal! Trybunał Konstytucyjny łamie prawo?