Skandal! Radni PiS z Otwocka zlikwidowali przez pomyłkę wszystkie gimnazja pomimo, że zostały w nich jeszcze dwie klasy. Dodatkowo zamiast przekształcenia, uchylili rownież uchwały w sprawie powołania obwodów szkół i planów sieci 6 podstawowych szkół publicznych aktualnie istniejących szkół i oddziałów przedszkolnych. W związku z czym będzie problem choćby z wydaniem świadectw w tym roku, podstawą. O sprawie poinformowała na swoim facebooku Kinga Gajewska-Płochocka.

– “To pokazuje jak bezmyślnie głosują radni PiS. Pani Minister Anna Zalewska w pośpiechu przeprowadziła w Sejmie deformę edukacji, a teraz rodzice i młodzież zbierają tego plony.” – skomentowała decyzję radnych Gajewska-Płochocka. 

Reklamy

Według naszych informacji część mieszkańców podwarszawskiego Otwocka rozważa referendum w sprawie odwołania rady miasta i rozpisania nowych wyborów. I trudno im się dziwić. Decyzja o likwidacji gimnazjów to nie tylko brak świadectw ale też zwolnienia nauczycieli i problem z edukacją dla wszystkich, którzy uczęszczają dzisiaj do tych szkół.

Poprzedni artykułSkandal! Trybunał Konstytucyjny łamie prawo?
Następny artykułJedwabny kolejowy szlak to fikcja?