On oszalał! Morawiecki chce totalnej inwigilacji firm?

Morawiecki

Czy wicepremier Morawiecki całkowicie stracił kontakt z rzeczywistością? Portal Money.pl informuje, że Morawiecki chce codziennego od przedsiębiorców składania do do Krajowej Administracji Skarbowej wyciągów z rachunków bankowych swoich firm. Mówimy o czymś w rodzaju inwigilacji totalnej. To szaleństwo ma być rozpętanie w imię walki z wyłudzeniami VAT. Wyciągi miałyby być składane co 24h, z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt.

Projekt Morawieckiego ma objąć około 100 tysięcy małych, średnich i dużych firm. Celem jest zgarnięcie dodatkowych pieniędzy z podatków. Przedsiębiorcy stukają się w czoło i zapowiadają zdecydowany protest. Środowiska pracodawców zaczynają mówić o obywatelskim nieposłuszeństwie. Nie jest wykluczone, że firmy w całej Polsce przestaną składać jakiekolwiek deklaracje podatkowe. Miarka się przebrała – powiedział nam przedstawiciel jednej z organizacji, która zrzesza firmy, zastrzegając anonimowość. Morawiecki albo oszalał albo całkowicie utracił kontakt z rzeczywistością – dodał.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.