Chaos i brak nadzoru nad policją przyczyną śmierci Igora Stachowiaka

Tortury i cierpienie zadawane przez policjantów, widoczne na filmie ujawnionym przez TVN,  a w konsekwencji śmierć zatrzymanego Igora Stachowiaka wywołały ogromne społeczne oburzenie. Polityczną odpowiedzialność za te tragiczne wydarzenia ponosi minister spraw wewnętrznych, Mariusz Błaszczak. W ocenie ekspertów to właśnie chaos, awansowanie ludzi niekompetentnych i brak nadzoru nad policją, spowodowały śmierć Stachowiaka.

Naszym zdaniem opozycja słusznie żąda powołania komisji śledczej. Sytuacja, do której doprowadził brak właściwego nadzoru nad służbami, które mają chronić obywateli, jest niedopuszczalna. Społeczeństwo musi mieć poczucie bezpieczeństwa, którego w tej chwili tak bardzo brakuje. Każdy, kto oglądał nagranie z paralizatora, ma prawo czuć się zagrożony przez ludzi w mundurach, którzy mają strzec prawa i nas chronić.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.