23 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieUrzędnicy PiS chcą regulować każdy aspekt Twojego życia. Czas na budowlankę.

Urzędnicy PiS chcą regulować każdy aspekt Twojego życia. Czas na budowlankę.

Na inwestorów budujących domy padł strach. No bo wyobraźcie sobie, wszystkie aspekty życia uregulowane ustawami, mądrzy, odpowiedzialni urzędnicy w Warszawie, którzy znają bolączki i problemy lokalne i odpowiedzialnie je rozwiązują? Ta utopijna wizja totalitarnego rządu może się niedługo przybliżyć, ponieważ PiS szykuje kolejną fatalną w skutkach ustawę, kodeks urbanistyczno-budowlany.

Regulacji i pomysłów w tym projekcie jest wiele. Niektóre można by nawet oceniać pozytywnie, gdyby nie fakt, że ich wprowadzenie zostało źle zaplanowane. Nie wiadomo na przykład co będzie z już wydanymi pozwoleniami na budowę, bo brak jest przepisów przejściowych. Ustawa nie odpowiada również na pytanie, co stanie się z dotychczas obowiązującymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego.

Reklamy

Nasza opinia na temat tej ustawy jest negatywna. W kampanii wyborczej PiS zapowiadał szuflady i teczki pełne ustaw. Tymczasem okazuje się, że są to wybrakowane buble, które mogą bardzo znacząco zaszkodzić naszej gospodarce i oddalić wizję własnego domu od tysięcy Polaków. Minister Adamczyk nie panuje najwidoczniej nad swoimi urzędnikami.

Musisz o tym wiedzieć!