[Counter-Box id="1"]

– Skróćmy czas pracy o godzinę rodzicom dzieci do 10. roku życia. Taka możliwość mają już dziś matki karmiące maluchy w pierwszych latach życia. Rozszerzmy ją również na rodziców, którzy odwożą dzieciaki do przedszkola czy do szkoły. Zyskają na tym wszyscy – dzieciaki, rodzice i ich pracodawcy. – mówił w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz. Argumentacja prezesa ludowców jest bardzo rozsądna.

Jesteśmy wśród najwięcej pracujących narodów na świecie. Więcej od nas w Europie pracują tylko w Grecji. Jeśli doliczyć do tego coraz dłuższe dojazdy do pracy, naprawdę niewiele czasu zostaje nam dla naszych rodzin. I nie chodzi mi tylko o korki w dużych metropoliach. To samo tyczy się mniejszych miejscowości, gdzie mieszkańcy często dojeżdżają do pracy wiele kilometrów. – dodał prezes PSL.

Reklamy

Nasz komentarz do tego pomysłu jest pozytywny. W obliczu fatalnej reformy oświaty, przygotowanej przez minister Zalewską, każdy dodatkowy czas dla rodzin się przyda. Dzieci będą miały więcej swoich rodziców w domu. To naprawdę ważne. Jednak PiSowi pomysł Kamysza i PSL się nie podoba. Nic dziwnego, zazdroszczą, że to ludowcy wymyślili. A oni lubią pod cudzymi pomysłami podpisywać się jako swoimi. Kopiuj-wklej.

 

Poprzedni artykułZaskakujące wątki afery Amber Gold. Jarosław Kaczyński latał samolotami Jet Air w czasie kampanii prezydenckiej
Następny artykułRząd wspiera zatrucie powietrza? Spadek produkcji czystej energii