27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieRząd wspiera zatrucie powietrza? Spadek produkcji czystej energii

Rząd wspiera zatrucie powietrza? Spadek produkcji czystej energii

Decyzje rządu mogą powodem zwiększonego zanieszczenia powietrza. W tym roku inwestycje w zielone źródła energii spadną aż o 9 miliardów złotych. Wzrośnie za to produkcja z węgla. W efekcie do atmosfery – i do naszych płuc – trafi więcej zanieczyszczeń. Skutki odczujemy wszyscy, w postaci gorszego samopoczucia i kłopotów ze zdrowej. O sprawie donosi portal WysokieNapiecie.pl.

W rezultacie Polska wraca do wspierania produkcji energii z węgla, bardzo szkodliwego dla jakości powietrza. Rok 2017 będzie pierwszym, w którym produkcja zielonej energii będzie mniejsza niż w latach poprzednich.  Łączna wartość inwestycji do tej pory jest 50 razy mniejsza niż rok temu. Niepokojące jest to, że oddano do użytku zaledwie 25 MW elektrowni, które opartą są w większości o biomasę.

Reklamy

Nasz komentarz: rząd nie przejmuje się ochroną środowiska, uważając najwidoczniej, że większa ilość pyłów w powietrzu i lekceważenie ich wpływu na nasze zdrowie nie odbije się na wyniku wyborczym. Warto przypomnieć też, że Polska jest zobowiązana unijnymi przepisami do rozwoju OZE. Mamy na to niecałe trzy lata. Następny rząd będzie miał nie lada problem.

Musisz o tym wiedzieć!