Mocne słowa Kosiniaka-Kamysza w Sejmie

Nieodpowiedzialna polityka PiS może doprowadzić do utraty środków unijnych – mówił dzisiaj w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz. Wśród najbardziej poszkodowanych będą rolnicy. Ucierpią też społeczności lokalne, dla których unijne dopłaty oznaczały szybszy rozwój i rozbudowę infrastruktury. Wszystko przez działania rządu PiS, który najprawdopodobniej nie rozumie jakie są zasady prowadzenia dialogu z Komisją Europejską.

Kosiniak-Kamysz w mocnych słowach komentował działania PiS: – Jeśli stracimy połowę pieniędzy, to jest dramat i tragedia dla polskich rodzin, polskich przedsiębiorców i dla polskich rolników. Nie możemy do tego dopuścić.  Podkreślił, że rząd musi zmienić swoją strategię wobec Komisji Europejskiej. – Nie można ciągle wojować, nie można pokrzykiwać, pohukiwać i nie dochodzić do wspólnych rozwiązań. Unia Europejska to dialog i szukanie sojuszy – dodał prezes PSL

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.