Ogłupia społeczeństwo? Zalewska powinna stanąć przed Trybunałem Stanu

Minister Zalewska powinna stanąć przed Trybunałem Stanu powiedział Mirosław Handke, minister w rządzie Jerzego Buzka w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. – Dziewięcioletni system kształcenia, który wprowadziliśmy, to teraz standard na świecie. Mam duże obawy, że powtórzy się sytuacja sprzed 1999 roku, kiedy spora część uczniów nie podejmowała nauki po skończonej podstawówce. Gimnazja podnoszą aspiracje edukacyjne dzieci i ich rodziców – dodał minister.

W naszej ocenie minister Zalewska źle robi, kontynuując fatalny projekt likwidacji gimnazjów. Ciągle nierozstrzygnięta jest sprawa referendum edukacyjnego, którego PiS boi się jak diabeł święconej wody. A milion podpisów rodziców to głos, który trudno zignorować. Tematem zajmie się na najbliższym posiedzeniu Sejm.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Komu w PiS zależy na tym, żeby mieszkańcy naszego kraju nie byli dobrze wyedukowani?