[Counter-Box id="1"]

Dalce jesteśmy od tego tupu spekulacji, ale w ostatnich dniach coraz częściej pojawia się pytanie, dla kogo tak naprawdę pracuje najgorzej oceniany przez wiele osób minister rządu Beaty Szydło czyli Antoni Macierewicz. Wśród miłośników spiskowej teorii dziejów panuje bowiem przekonanie, że działalność ministra najbardziej odpowiada naszym wschodnim sąsiadom. Być może właśnie znaleziono kolejne potwierdzenie takiej teorii. Chodzi o poważne opóźnienie wdrożenia systemu obrony przeciwlotniczej Patriot.

Jak donosi Polityka, Macierewicz ogłosił na targach zbrojeniowych w Kielcach, że system Patriot pojawi się w Polsce już w 2019 roku. Zaskoczyło to wszystkich, włącznie z naszymi sojusznikami zza wielkiej wody. Amerykanie zdecydowanie zaprzeczyli rewelacjom ministra wyjaśniając, że Polska znajduje się w początkowej fazie negocjacji i wiele spraw wymaga jeszcze doprecyzowania.

Reklamy

Niezależnie od teorii spiskowych faktem jest, że Polska ma ogromne opóźnienie w uzbrajaniu wojska w nowoczesne systemy i sprzęt. Sprawa śmigłowców, teraz sprawa systemu przeciwlotniczego – to wszystko składa się na obraz nieudolności Macierewicza.

Poprzedni artykułTotalitarny rząd broni się przed jawnością wydatków?
Następny artykułMinister rolnictwa zwariował? Chce zlikwidować Sanepid i PIH!