Totalitarny rząd broni się przed jawnością wydatków?

Czy mamy już do czynienia z totalitarnym rządem? Resort Zbigniewa Ziobry wydaje gigantyczne sumy na ekspertyzy prawne i nie chce ujawnić komu to płaci. Chodzi o setki tysięcy złotych dla kancelarii prawnych oraz osób prywatnych – alarmuje portal Oko.press. Mimo obowiązywania ustawy o dostępie do informacji publicznej, urzędnicy ministra Ziobry nie przekazali kompletnych danych i nie podali powodu, dla którego tego nie robią.

Nasz komentarz? Totalitarny rząd nie lubi ujawniać prawdy o swoich wydatkach. Takie postępowanie może również rodzić podejrzenia, że w rzeczywistości umowy są fikcyjne i służą jedynie płaceniu swoim ludziom za działalność na innych polach. Jednocześnie powstaje pytanie, po co Ministerstwo Sprawiedliwości zatrudnia sztab prawników, skoro musi korzystać z usług wysokoopłacanych specjalnych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sprawa jest podejrzana i będziemy jej się przyglądać.