[Counter-Box id="1"]

Czy grożą nam bezkarni producenci szkodliwej żywności i masowe zatrucia? Minister rolnictwa, Krzysztof Jurgiel, chce zlikwidować Sanepid. Przed tymi pomysłami ostrzegają związkowcy ze śląsko-dąbrowskiej Solidarności, którzy twierdzą, że nowa centralna agencja, którą chce stworzyć minister Jurgiel to tak naprawdę masowe zwolnienia i zmniejszenie środków na ochronę Polek i Polaków przed szkodliwą żywnością i zatruciami.

Z raportu NIK wynika jasno, że kontrole Sanepidu mają wielokrotnie wyższą skuteczność niż jakichkowiek innych służb. Likwidowanie dobrze działającego mechanizmu może zatem pogorszyć stopień ochrony mieszkańców naszego kraju.

Reklamy

Nasz komentarz: likwidacja Sanepidu to kolejny poroniony pomysł PiS. Niedawno przeciwko likwidacji doskonale działających gimnazjów rodzice zebrali blisko milion podpisów. Dobrze, że są osoby, które pracując w danej instytucji, potrafią alarmować społeczeństwo o szkodliwych pomysłach ministra Jurgiela. Ten nie potrafi poradzić sobie z ARiMR, ma problemy w opóźnieniu wypłat dla rolników a teraz – realizując pomysły władzy totalitarnej –  chce nam zafundować kolejną centralizację i chaos w obszarze żywności. A warto przypomnieć, że to obszar krytyczny dla Polski, bo polska żywność jest dobrze postrzegana na Zachodzie. Jeśli stracimy skuteczne mechanizmy kontroli jakości w tym sektorze, to grozić nam będzie gigantyczny kryzys.

 

Poprzedni artykułMacierewicz opóźnia wprowadzenie systemów Patriot?
Następny artykułZiobro kontra Szydło? Sprawa wypadku z Seicento ciągle się toczy