Związek Nauczycielstwa Polskiego po raz kolejny zaapelował do ugrupowania rządzącego o przeprowadzenie referendum w sprawie edukacji. Pod wnioskiem w tej sprawie podpisało się blisko milion osób. Podpisy zebrano w rekordowym czasie niecałych dwóch miesięcy. Czy PiS posłucha głosu strony społecznej? Jeśli tak się nie stanie, straci resztki wiarygodności u swoich wyborców co błyskawicznie przełoży się na spadek poparcia. Wniosek o referendum blokowany jest przez marszałka Sejmu z PiS.

Reklamy

Na dzisiejszej konferencji prasowej Sławomir Broniarz bardzo krytycznie ocenił działania Marka Kuchcińskiego. – Od ponad 45 dni marszałek Sejmu blokuje debatę na ten temat, innymi słowy sabotuje wniosek miliona obywateli o przeprowadzenie tegoż referendum. I to z powodów tylko sobie znanych, nie ma bowiem żadnych przesłanek ani formalnych, ani merytorycznych do tego, by w Sejmie nie przeprowadzić dyskusji na ten temat – mówił prezes ZNP.

W naszej ocenie brak referendum oznaczać będzie oblanie testu wiarygodności PiS. W tej sytuacji warto by rozważyć przyspieszone wybory.

Poprzedni artykułNowoczesna reaguje na protesty taxi i składa projekt ustawy
Następny artykułBez zmian na „śmieciówkach”