[Counter-Box id="1"]

Posłanka Anna Maria Sierakowska w bezczelny sposób zaatakowała nauczycieli, którzy obawiają się, że stracą pracę w wyniku nieudolnej reformy oświatowy autorstwa PiS. W swoim wpisie na facebooku wyśmiewa tą grupę zawodową i sugeruje, że osoby związane z edukacją powinny uczestniczyć w Marszach Życia. Posłanka, która zarabia kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, i przez 4 lata od wyboru nie musi martwić się o pracę – nie można jej zwolnić. Do tego zwracana jej jest większość wydatków, ma darmowe pociągi i samoloty i dostaje pieniądze na prowadzenie biur poselskich.

W naszej ocenie to dowód na kompletnie oderwanie od rzeczywistości pani posłanki. Zmiany w edukacji, które proponuje Anna Zalewska z PiS, spowodują nie tylko wiele dramatów rodzinnych, wynikających z utraty pracy ale przede wszystkim pogorszenie poziomu nauczania i ogromne koszty, których prawdziwy wymiar społeczny poznamy za wiele lat, kiedy na rynek pracy trafi młode pokolenie.

Reklamy

W wyniku zmian w edukacji pracę straci co najmniej 6 tysięcy nauczycieli. Tymczasem światowe potęgi inwestują coraz więcej w edukację, rozumiejąc jak ważne jest wychowanie młodych ludzi, którzy budują podstawy rozwoju i przyszłość swoich krajów. W tym kontekście wypowiedź posłanki, która wykazuje kompletny brak szacunku do grona nauczycielskiego, zasługuje na stanowcze potępienie. Jak można być tak bezdusznym?

Poprzedni artykułInternet śmieje się z Andrzeja Dudy w Wągrowcu
Następny artykułFrasyniuk: Jarek, nie darujemy Ci tego