[Counter-Box id="1"]

Blisko milion rodziców podpisało wniosek o referendum w sprawie zmian w polskiej edukacji. Jednak najwyraźniej to zbyt mało do Pawła Kukiza, który nie ma zamiaru pomóc protestującym. Według informacji, które przekazali nam przedstawiciele inicjatywy “Rodzice przeciwko reformie edukacji” klub poselski Kukiza nie odpowiedział nawet na wielokrotnie ponawiane prośby o spotkanie!

Obywatelskie zaangażowanie było od początku na sztandarach ugrupowania Pawła Kukiza. Na stronie internetowej stowarzyszenia Kukiza znajdują się między innymi takie sformułowania jak Nasze Stowarzyszenie opiera się na ideach patriotyzmu, pracowitości, innowacyjności i szacunku do Obywateli Rzeczypospolitej Polskiej oraz przysługujących im praw. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, dążymy do przywrócenia władzy w Ojczyźnie Narodowi. Chcemy razem kreować i tworzyć świadome społeczeństwo obywatelskie, które będzie skutecznie działało na rzecz uchwalenia nowej Konstytucji oddającej władzę zwierzchnią w ręce Narodu. W naszej ocenie okazuje się, że te piękne hasła nie mają praktycznie pokrycia w rzeczywistości.

Reklamy

To musi budzić zrozumiałe poczucie rozczarowania wśród jego wyborców. Najpierw okazało się, że większość posłów ugrupowania Kukiza głosuje tam samo jak PiS. Teraz mamy dowód na to, że obywatelskość tego ugrupowania jest mocno dyskusja. Trzeba w tej sytuacji zadać pytanie, czyje cele realizuje Kukiz. Mimo braku pomocy z jego strony, rodzice się nie poddają i wraz z organizacjami nauczycielskimi zapowiadają kolejną akcję protestacyjną.

 

Poprzedni artykułZmierzamy w stronę władzy totalitarnej – powstaje urząd specjalnego ministra
Następny artykułKłopoty Andrzeja Dudy – minister PiS przyznaje: kolesiostwo i nepotyzm jest u nas normalne