21 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieAgent Tomek kupował markowe ubrania za pieniądze dla niepełnosprawnych?

Agent Tomek kupował markowe ubrania za pieniądze dla niepełnosprawnych?

Pamiętacie Tomasza Kaczmarka, znanego szerzej jako agent Tomek? Ten były as CBA wpadł w poważne kłopoty po tym, jak kontrola olsztyńskiego ratusza wykazała, że fundacja prowadzona przez Kaczmarka wydawała pieniądze przeznaczone dla niepełnosprawnych na markowe ubrania i kosmetyki. Chodzi niewyobrażalną dla przeciętnego Polaka kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Teraz urząd chce zabrać dotację.

Warto przypomnieć, że Tomasz Kaczmarek był posłem, członkiem klubu parlamentarnego PiS. W grudniu 2013 został zawieszony, do czego doszło  po ujawnieniu nagrań rozmowy, w której miał grozić pobiciem krzesłem mężowi swojej partnerki. Sprawę stowarzyszenia Helper badała już rok temu prokuratura, policja i urząd skarbowy. Mówimy o milionowych nieprawidłowościach. Teraz nowe nieprawidłowości ujawniła kontrola urzędników z urzędu miasta w Olsztynie. Nad agentem Tomkiem zbierają się czarne chmury. Złote dziecko Mariusza Kamińskiego wpadło w poważne kłopoty.

Reklamy

Co ciekawe, Tomasz Kaczmarek w czasie ogłaszania wyników wyborów w 2015 roku bawił się u boku Michała Wypija i Iwony Arent, posłanki PiS, która w sprawie śledztwa dotyczącego stowarzyszenia Helper interweniowała w prokuraturze.

O sprawie poinformował Onet.pl.

 

Musisz o tym wiedzieć!