[Counter-Box id="1"]

Środowy wieczór na długo pozostanie w pamięci Polaków. Skandaliczna decyzja marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, aby na temat referendum szkolnego obradować pod osłoną nocy, wzbudziła wiele negatywnych komentarzy wśród nauczycieli i rodziców. Arogancja władzy była posunięta tak daleko, że części z nich nie wpuszczono do Sejmu a Dorocie Łobodzie, przedstawicielce rodziców, odmówiono możliwości przedstawienia uzasadnienia dla wniosku.

Był to także niewątpliwie ciężki wieczór dla polityków PiS. Prezes ZNP, Sławomir Broniarz, a później posłowie opozycji, nie zostawili suchej nitki na deformie szkół, którą  chce wprowadzić Anna Zalewska. Padały bardzo mocne zarzuty – kłamstwo w sprawie zwolnień nauczycieli, brak uzasadnienia merytorycznego, nieprzygotowanie zmian i chaos oraz wiele innych. Według relacji jednego z opozycyjnych posłów Zalewska, po wyjściu z Sejmu w nocy, miała się popłakać. Prawdopodobnie zrozumiała, że nieudana reforma oznacza praktyczne usunięcie jej z życia politycznego.

Reklamy

Arogancja władzy to także odkładanie tematu referendum w czasie. Milion podpisów, które złożyli obywatele pod wnioskiem o jego przeprowadzenie w rekordowo krótkim czasie, zostało przez PiS zignorowane. Ugrupowanie to zapłaci ogromną cenę za złamanie obietnic wyborczych.

Poprzedni artykułKukiz – ostateczna kompromitacja
Następny artykułPokłócili się na tle artystycznym?