26 czerwca 2017 roku to data symboliczna. Z Trybunału Konstytucyjnego odchodzi niezależny sędzia, Stanisław Biernat. Od dzisiaj PiS ma pełną kontrolę nad tą instytucją. I jak już udowodnił, nie zawaha się by używać jej do celów czysto politycznych. Możemy więc powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że dzisiaj kończy się w naszym kraju państwo prawa a zaczyna się bardzo niebezpieczny dla obywateli czas partiokracji totalitarnej. PiS obsadził w Trybunale 9 na 15 stanowisk.

Sądy powszechne nie uznają jednak składu Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ według nich sędzia Przyłębska nie jest prezes trybunału. Doprowadził do tego sam PiS, mianując ją z rażącym naruszeniem prawa. Polska jest dzisiaj bardzo niestabilnym prawnie krajem, co ogranicza inwestycje oraz zmusza firmy do szukania rozwoju poza granicami. To również bardzo zła wiadomość dla nas wszystkich, jako mieszkańców. Nikt do tej pory nie zniszczył równie wiele podstaw państwa prawa co ugrupowanie rządzące. I to jest oburzające!

Reklamy

Naszym zdaniem Polskę trzeba będzie odzyskać i naprawę zacząć od naprawy pojęć i podstawowych instytucji. Polska musi mieć stabilne, przewidywalne prawo, musi swoim mieszkańcom zapewniać godne życie i możliwości rozwoju. Tymczasem psucie państwa mamy w każdej dziedzinie .Rodzice nie wiedzą, czy ich pociechy dostaną się do szkół, nauczyciele masowo tracą pracę, sędziowie są szkalowani a kolejne grupy zawodowe oskarżane przez władzę, która staje się coraz mniej demokratyczna a coraz bardziej totalitarna.

W tym kontekście aktualne stają się słowa piosenki “Co by tu jeszcze spieprzyć panowie”.

Poprzedni artykułTego jeszcze nie było! PiS cenzuruje interpelacje poselskie.
Następny artykułKolejna obietnica wyborcza nie zostanie spełniona