Grzegorz Górski, profesor prawa na KUL i były sędzia Trybunału Stanu, a obecnie właściciel kancelarii prawnej Cogito, opublikował na Facebooku szokujący wpis na temat afery Amber Gold.

Jego zdaniem afera była od początku sterowana przez niemiecki wywiad BND, czyli Federalną Służbę Wywiadowczą. Celem było przejęcie polskiego rynku lotniczego przez niemieckie firmy za pieniądze wyłudzone od samych Polaków. To właśnie za nie powstały linie lotnicze OLT, których celem było doprowadzenie do upadłości LOT-u, a następnie przejęcie jego klientów.

Reklamy

„Rok temu moje źródła w ABW mówiły, że cała akcja z Amber Gold była operacją BND, której celem miało być przejęcie polskiego rynku lotniczego tak, aby centralnym portem lotniczym dla Polski stało się lotnisko w Berlinie” – pisze profesor Górski. „Do tego chodziło o to, by operację tę de facto sfinansowali sami Polacy. A ABW miała osłaniać całą tę operację”.

Jaki był w tym udział polskich polityków? Profesor nie odpowiada na to pytanie, ale zadaje kolejne: „Dlaczego pewien ważny Pan z Polski tak bezceremonialnie zakłada pijanemu innemu ważnemu Panu z Luksemburga marynarkę z taką czułością?”. Chodzi o słynne zdjęcie, które publikujemy poniżej:

Sugestia, że ktoś chciał by centralnym portem lotniczym Polski był Berlin, a dowodem na to pomoc w zakładaniu marynarki to chyba jednak objaw szaleństwa.

Poprzedni artykułOhydna nagonka na dziennikarkę za promocję książki
Następny artykułCzy Polska poradzi sobie ze zużyciem prądu? Nieprzygotowany rząd