Cenzura internetu właśnie się zaczyna

Dziś z polskiego internetu zniknie prawie 500 stron. Kawałek internetu zostanie zablokowany po raz pierwszy w historii Polski. Chodzi o 482 strony prowadzone nielegalnie przez bukmacherów internetowych, kasyna online i pokerroomy. Od dziś dostawcy internetu mają obowiązek ich blokowania.

Dziś zacznie działać rejestr stron zakazanych. To element nowej ustawy hazardowej, która nakazuje dostawcom internetu blokowanie stron prowadzonych przez nielegalne kasyna, pokerroomy i bukmacherów. Na razie na liście do zablokowania są 482 strony, ale to z pewnością jeszcze nie koniec.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Nie oznacza to jednak, że nie będzie można obejść nowego prawa. Rzecz w tym, że jeśli internauta użyje VPN lub innych narzędzi do zamaskowania adresu IP, będzie mógł skorzystać z nielegalnych w Polsce serwisów zarejestrowanych za granicą.

Źródło: Money.pl