Od dziś mamy kolejny centralny urząd

Dziś rusza nowy centralny urząd. Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie przekształca się w Polską Agencję Antydopingową (POLADA). Jej kontrolerzy mają mieć status funkcjonariuszy publicznych, prowadzić działania analityczno-śledcze i współpracować z policją.

Jak czytamy w komunikacie na stronie Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie: “Z dniem 1 lipca 2017 r. Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie przekształca się w Polską Agencję Antydopingową (POLADA). Wiąże się to z powołaniem do funkcjonowania nowej struktury oraz koniecznością realizacji nowych zadań. Najbardziej doniosłymi zmianami, które wynikają wprost z ustawy z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie są: ujednolicenie struktury POLADA, nadanie statusu funkcjonariuszy publicznych kontrolerom antydopingowym, rozpoczęcie działań analityczno-śledczych, współpraca pomiędzy m.in. Agencją, Policją, Krajową Administracją Skarbową w zakresie ujawniania przestępstw związanych z dopingiem, umocowanie w ustawie działania Panelu Dyscyplinarnego oraz możliwość prowadzenia działalności zarobkowej przez Agencję w ramach zadań statutowych. Przed Polską Agencją Antydopingową pojawia się wiele wyzwań. Pierwszym z nich będzie realizacja szeroko zakrojonej kontroli antydopingowej podczas Igrzysk Nieolimpijskich The World Games 2017 Wrocław.”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


I tak kolejne osoby dostaną statusy funkcjonariuszy publicznych, kolejna instytucja będzie prowadzić działania śledcze. Czy nie zamieniamy się w państwo policyjne?