Ktoś w PiS zorientował się, że to kukułcze jajo – Juliusz Braun krytycznie o abonamencie RTV

SONY DSC

W ubiegłym tygodniu media poinformowały, że PiS zamraża prace nad ustawą uszczelniającą abonament RTV. Ktoś w PiS zorientował się, że to kukułcze jajo – podkreśla w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl członek Rady Mediów Narodowych, Juliusz Braun.

Były prezes TVP uważnie obserwuje zarówno to co dzieje się w TVP jak i to co dzieje się z pracami nad ustawą abonamentową. Projekt noweli ustawy o opłatach abonamentowych zakłada, że Poczta Polska będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów, by ustalić obowiązek zarejestrowania przez nich odbiornika.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Ten projekt został nam narzucony przez Jacka Kurskiego, któremu zależało na szybkim wpływie pieniędzy z abonamentu do telewizyjnej kasy. W pewnym momencie jednak zorientowaliśmy się, że wszyscy dookoła są przeciw – powiedział Wirtualnym Mediom jeden z posłów PiS, zaznaczając, że dlatego też partia postanowiła przesunąć prace nad projektem najwcześniej na jesień.

– Ten projekt był od początku skazany na porażkę, bo był niedopracowany – ocenia Juliusz Braun. Jako przykład podaje sprawę Cyfrowego Polsatu, który według zapisów projektu ustawy, miał przekazać Poczcie Polskiej bazę swoich abonentów, liczącą 2,5 mln osób. – Tymczasem Poczta nie jest i jeszcze długo nie będzie gotowa na przyjęcie takiej bazy w formie elektronicznej – dodaje i podsumowuje, że ktoś w PiS zorientował się, że to kukułcze jajo.

Źródło: wirtualnemedia.pl