W ubiegłym tygodniu media poinformowały, że PiS zamraża prace nad ustawą uszczelniającą abonament RTV. Ktoś w PiS zorientował się, że to kukułcze jajo – podkreśla w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl członek Rady Mediów Narodowych, Juliusz Braun.

Były prezes TVP uważnie obserwuje zarówno to co dzieje się w TVP jak i to co dzieje się z pracami nad ustawą abonamentową. Projekt noweli ustawy o opłatach abonamentowych zakłada, że Poczta Polska będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów, by ustalić obowiązek zarejestrowania przez nich odbiornika.

– Ten projekt został nam narzucony przez Jacka Kurskiego, któremu zależało na szybkim wpływie pieniędzy z abonamentu do telewizyjnej kasy. W pewnym momencie jednak zorientowaliśmy się, że wszyscy dookoła są przeciw – powiedział Wirtualnym Mediom jeden z posłów PiS, zaznaczając, że dlatego też partia postanowiła przesunąć prace nad projektem najwcześniej na jesień.

Reklamy

– Ten projekt był od początku skazany na porażkę, bo był niedopracowany – ocenia Juliusz Braun. Jako przykład podaje sprawę Cyfrowego Polsatu, który według zapisów projektu ustawy, miał przekazać Poczcie Polskiej bazę swoich abonentów, liczącą 2,5 mln osób. – Tymczasem Poczta nie jest i jeszcze długo nie będzie gotowa na przyjęcie takiej bazy w formie elektronicznej – dodaje i podsumowuje, że ktoś w PiS zorientował się, że to kukułcze jajo.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykułBeata Mazurek stosuje filozofię Kalego?
Następny artykułKredyt na propagandę – płać ten haracz i płacz