Trudno o bardziej jaskrawy przykład niezrozumienia na czym polega interes Polek i Polaków. Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, powiedział dzisiaj w TVN, że kwestia zniesienia wiz jest bardziej problemem amerykańskim niż polskim. Dodał przy tym, że zamykanie się Stanów Zjednoczonych na Polskę jest stratą dla Ameryki.

Naszym zdaniem Krzysztof Szczerski totalnie odleciał. Kwestia wiz i traktowania Polaków na granicy amerykańskiej powinna być priorytetem dla każdego rządu, który dba o interesy mieszkańców swojego kraju. Każdy, kto wjeżdżał do USA wie, jak upokarzająca jest procedura na granicy, w szczególności lądowej. Amerykanie traktują swoich polskich sojuszników bardzo źle. Niemal każdy przekraczający amerykańską granicę podejrzewany jest o chęć nielegalnego pozostania w USA w celu zarobkowym.

Dlatego tego typu wypowiedzi jak szefa gabinetu Andrzeja Dudy bardzo źle wróżą tonowi rozmów polsko-amerykańskich w czasie wizyty Donalda Trumpa. Już dzisiaj można się obawiać, znając charakter i poddaństwo Andrzeja Dudy wobec Kaczyńskiego, że będą to rozmowy utrzymane w stylu poddańczym, przykryte “hurraoptymistycznym PRem” rządowych propagandzistów.

Poprzedni artykułWielka wpadka ministra Adamczyka – podjąłby działania, ale ich nie podjął
Następny artykułKolesiostwo i nepotyzm to smutna rzeczywistość w PRL-bis, którą funduje nam PiS