20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTelewizja Polska idzie na dno

Telewizja Polska idzie na dno

TVP ma najgorszą oglądalność w swojej historii. To bezpośredni wynik upolitycznienia stacji oraz zdjęcia z anteny popularnych dziennikarzy, prezenterów i niektórych programów. Do największych wpadek telewizji można zaliczyć m.in. zakończenie współpracy z niezwykle lubianym Robertem Makłowiczem. Telewizję opuściło też wielu dziennikarzy, którzy przyciągali odbiorców. Na zamieszaniu na Woronicza zyskują przede wszystkim nadawcy komercyjni oraz serwisy internetowe. Liderem oglądalności w czerwcu, jak informują Wirtualne Media, był Polsat.

Naszym zdaniem Jacek Kurski, prezes TVP, przedobrzył, chcąc maksymalnie wykorzystać efekt wpływu na telewizję do celów wspierania ugrupowania rządzącego. W efekcie widzowie, którzy są nadal uczuleni na propagandę i manipulację, masowo przestają oglądać prorządową telewizję, szukając informacji oraz opinii w Polsacie i TVN. Wiele osób, szczególnie tych młodszych, przeniosło się do internetu.

Reklamy

W efekcie TVP wpada w coraz większe kłopoty finansowe. Zatrudnianie kolejnych znajomych królika z wysokimi pensjami oraz spadające wpływy z reklamy oznaczają, że telewizja idzie prostym kursem na dno.

Musisz o tym wiedzieć!