Pracownicy wrocławskiego Polskiego Czerwonego Krzyża opowiedzieli o tym, jak podczas kampanii samorządowej w 2014 r. w godzinach pracy pomagali swojemu szefowi i kandydatowi do sejmiku Jerzemu Gierczakowi w otrzymaniu upragnionej funkcji, roznosząc wyborcze ulotki. W kolejnym roku mieli w podobny sposób pomagać posłowi PiS Piotrowi Babiarzowi.

– Głównie wrzucało się do skrzynek. Robiłem to ja z kolegą – mówi w rozmowie z “Gazetą Wrocławską” jeden z pracowników PCK. Roznoszenie ulotek miało trwać ok. dwa tygodnie w godzinach pracy. Dwie osoby były wiezione do miejscowości w powiecie dzierżoniowskim, gdzie kandydował Jerzy Gierczak.

Reklamy

Pracownicy PCK wzięli też udział w konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w tym samym powiecie. Są dowody w postaci zdjęć z konwencji PiS w 2014 r.

Gierczak został zawieszony w prawach członka PiS oraz w klubie wojewódzkich radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Dwaj pracownicy PCK opowiedzieli również o tym, jak przez jeden dzień roznosili ulotki wyborcze kandydującego w 2015 r. do Sejmu Piotra Babiarza. – Totalna bzdura – zaprzeczył w rozmowie z “Gazetą Wrocławską” polityk, który – zanim został posłem – pracował w PCK, a od roku jest członkiem Zarządu Wojewódzkiego PCK.

Polski Czerwony Krzyż jest członkiem międzynarodowej organizacji czerwonego Krzyża. uważamy, że takie upolitycznianie najstarszej organizacji pomocowej to skandal.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Poprzedni artykułGdzie jest generał. Szybki awans za wierność władzy?
Następny artykułKatastrofa w Smoleńsku jest cynicznie wykorzystywana do walki politycznej